Bylinná kúra na podráždený pankreas (zápal pankreasu)

Prečítajte si, ako vzniká zápal pankreasu a čo treba robiť, aby sme sa ho zbavili. Bylinna kúra nám dokáže veľmi pomôcť.


Autorom všetkých textov, fotografií, vídeí a perokresieb na tejto lokalite je dr.Ondrej Chreňo. Neoprávnená distribúcia akéhokoľvek textu alebo obrazového materiálu je chránená autorským zákonom.

👉 zoznam liečivých rastlín
👉 zoznam ochorení
👉 ďalšie témy


Spýtajte sa, ako vyzdravieť:

Pankreas je dôležitý orgán, ktorý sa podieľa na trávení. Pankreatické šťavy produkované pankreasom rozkladajú bielkoviny (čo je napríklad mäso) a neutralizujú kyslé žalúdočné prostredie s natrávenou potravou, ktorá sa dostala zo žalúdka do dvanástnika. Tráviace šťavy z pankreasu vyúsťujú najprv do žlčovodu, kde sa miešajú so žlčou a až potom sa táto zmes vylieva do dvanástnika, kde dochádza k tráveniu (rozkladu) potravy. Ak sa na konci žlčovodu zaklíni žlčový kameň, pankreatické šťavy nemôžu vychádzať von a natrávia samotný pankreas. Tomu hovoríme akútny zápal pankreasu alebo akútna pankreatitída a je to život ohrozujúci stav s úpornými bolesťami. Pri chronickom zápalu pankreasu (chronickej pankreatitíde) sa tkanivo pankreasu, ktoré produkuje pankreatickú šťavu mení na nefunkčnú hmotu, čím pankreas stráca svoju funkciu. Brucho nás vtedy bolí menej ale ak sa neliečime a neupravíme životosprávu, neprestaneme piť alkohol, bolesť sa bude objavovať celé týždne, mesiace až roky a môže to mať fatálny koniec. Chronická pankreatitída je najčastejšie zapríčinená pitím nadmerného množstva alkoholu a prejedaním sa. 
Bylinná kúra na podráždený pankreas je vhodná na liečbu akútneho i chronického zápalu pankreasu a má prekvapujúco dobrý účinok.

Spýtajte sa, ako vyzdravieť: